بررسی مهمترین فاکتورهای جک روغنی و سوسماری

سرب بالانس
مهمترین دلایل استفاده از سرب بالانس
فوریه 2, 2020
سرب بالانس
بررسی مهمترین فاکتورهای سرب بالانس
فوریه 9, 2020
جک روغنی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین فاکتورهای جک روغنی و سوسماری بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین دلایل استفاده از سرب بالانس پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

جک روغن و سوسماری چه ویژگی هایی دارد؟

جک یکی از مهمترین ابزاری است که هر مکانیکی و صاحب ماشین باید آن را داشته باشد. جک ها کمک می کنند تا رانندگان و یا تعمیرکار به راحتی خودرو را از سطح زمین بلند کرده و به تعویض یا تعمیر ماشین بپردازند. همچنین جک ها کمک می کنند تا به راحتی بتوان لاستیک های خودرو را تعویض کرد.

جک های روغنی چه کاربردی دارند؟

این نمونه جک ها که به جک اتوموبیل نیز معروف می باشند، دستگاه کوچک و دستی بوده که می تواند به راننده کمک کند تا خودرو را به راحتی از سطح زمین بالا ببرد. اگرچه از جک ها می توان برای انواع کاربردها و حرفه ها استفاده کرد و تنها کارکرد این دستگاه منحصر به بالا نگه داشتن ماشین نمی شود.

نحوه ی استفاده و کاربرد جک روغنی

باید توجه داشت که ممکن است جک ها در تُن و اندازه های مختلف دسته بندی و به فروش برسند. جک ها می توانند هر نوع وسیله و خودرویی را به راحتی از روی زمین بلند کنند. کافی است ماشین در گوشه ای که جک قرار داده شده، پارک شود. سپس با استفاده از چرخ ساعت آن را قفل کرده تا از چرخیدن لاستیک ها هنگام بالا رفتن خودرو، جلوگیری کرد. همچنین می توان از چوب، تخته یا بلوک سیلندر نیز استفاده کرد.

جک روغنی و سوسماری

پس از آن، جک را زیر ماشین قرار داده و به گونه ای آن را تنظیم باید کرد که جک نقطه ی اتصال خودرو را لمس کند. همچنین از دفترچه ی راهنمای مخصوص خودرو و جک نیز می توان برای کار با جک های روغی استفاده کرد تا نکات مهم را دریافت.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص جک روغنی و سوسماری برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =