مهمترین ویژگی های جک روغنی و سوسماری

اسپری انژکتور شوی
3 نکته مهم در استفاده از اسپری انژکتور شوی
ژانویه 7, 2020
اسپری لاسیتک فوم
بررسی مهمترین فاکتورهای اسپری لاستیک فوم
ژانویه 18, 2020
جک روغنی و سوسماری

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از مهمترین ویژگی های جک روغنی و سوسماری بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 نکته مهم در استفاده از اسپری انژکتور شوی پرداختیم. می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

جک روغنی و سوسماری چه ویژگی هایی دارند؟

جکها در جهان به دلیل خدماتی که ارائه می کنند، از محبوبیت فراوانی برخوردار هستند. این دستگاه ساخته شده تا وزن و بار سنگین را با فشار کمتری حمل و بلند کند. مکانیزم کار این دستگاه به قوانین فیزیک مرتبط است. مایع هیدرولیکی برای ایجاد فشار در این دستگاه استفاده می شود. در محفظه، مایع فشرده شده از طریق مقدار معینی عبور می کند. مایع سیلندر از شیر، پمپ می شود. فشاری که از سیلندر وارد شده، این امکان را به دستگاه می دهد تا به راحتی بتواند وزن سنگین را حمل کرده و بالا ببرد. از روغن به عنوان مایع جک ها استفاده می شود.

کاربردها

جک ها برای حمل وسیله های سنگین وزن با فشار کمتر طراحی و تولید شده اند. جک ها در اندازه ها و شکل های متنوع وجود دارند.  از نمونه های این دستگاه می توان به جک ماشین، جک برای لوازم عظیم الجثه و مورد استفاده در جرثقیل ها اشاره کرد. از فشار روغن برای بلند کردن محصولات استفاده می شود.

جک روغنی

چگونگی کارکرد جک ها

سیلندر هیدرولیک و روغن روان کننده فشار کافی و لازم را دارند تا بتوانند اجسام را حمل کنند. به همین دلیل است که جک در ماشین ها استفاده شده و یکی از مهمترین لوازم یدکی خودرو می باشد. از جک برای تغییر لاستیک و پنچرگیری و یا تعمیر خودرو نیز استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه می توان در عرض چند ثانیه ماشین را بلند کرده و کار تعمیر را روی آن انجام داد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص معرفی جک روغنی و سوسماری برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =