بررسی مهمترین فاکتورهای سرب بالانس

جک روغنی
بررسی مهمترین فاکتورهای جک روغنی و سوسماری
فوریه 4, 2020
سرب بالانس

سرب بالانس وظیفه ی تعادل و بالانس کردن چرخ های ماشین و خودورها را بر عهده دارد. می توان گفت نیمی از سوخت موثر خودروها مربوط به تنظیم و عدم تنظیم بودن لاستیک ها و چرخ های ماشین می باشد. با ما همراه باشید تا از این سرب بیشتر بدانید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین فاکتورهای جک روغنی و سوسماری پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

نقش سرب بالانس در خودرو چیست؟

متعادل و بالانس کردن از مهمترین کارکردهای این سرب می باشد. این کار به افزایش عمر لاستیک و خودرو کمک فراوانی می کند. هر لاستیک پیش از نصب باید متعادل و بالانس شود. به خصوص ماشین هایی مانند تراکتور و کامیون به تعادل چرخ ها و لاستیک ها نیاز مبرمی دارند. کامیون ها و ماشین های سنگین روزانه بار و وزن های سنگینی را حمل و جا به جا می کنند. این امر باعث می شود گرمای لاستیک افزایش پیدا کرده و عمر تایر کاهش پیدا کند. با با فرسوده شدن لاستیک ها و متعادل سازی و نصب جدید می توان عمر آنها را افزایش داد.

تکان خوردن و لرزش شدید لاستیک ها درصورتی که لاستیک بالانس و متعادل نشده باشد، مشکلات فراوانی را به وجود می آورد.

ایمنی وسیله های نقلیه و خودروها

درحالی که ایمنی برای تمامی وسیله های نقلیه ضروری و مهم است، کامیون های بزرگ هزاران مایل رانندگی کرده و به تعادل و بالانس داشتن بیش از هر خودروی دیگری نیاز دارند. به همین دلیل از سرب ها عمدتا به جای کلیپ و فولاد برای متعادل نگاه داشتن لاستیک های کامیون ها و خودورها استفاده می شوند.

سرب ها وزن لاستیک ها را پایین آورده و باعث می شوند تا تعادل چرخ ها منظم شود.

مزایای سرب بالانس

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط خرید و فروش این محصول با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

امیدواریم از مطلبی که درباره ی فاکتورهای مهم سرب بالانس برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =