مهمترین دلایل استفاده از سرب بالانس

تعویض والو تیوبلس
مهمترین نکات تعویض والو تیوبلس
ژانویه 25, 2020
جک روغنی
بررسی مهمترین فاکتورهای جک روغنی و سوسماری
فوریه 4, 2020
سرب بالانس

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از مهمترین دلایل استفاده از سرب بالانس بگوییم. با ما همراه باشید تا در خصوص این سرب بیشتر بدانید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین نکات تعویض والو تیوبلس پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

چرا از سرب بالانس استفاده می کنیم؟

از این سرب برای متعادل و بالانس کردن لاستیک های ماشین استفاده می شود. اما ممکن است به نظر برسد که تمامی لاستیک ها به خصوص مدل های جدید همگی بدون مشکل و متعادل و بالانس می باشند. باید گفت بر خلاف این تصور، هیچ تایری به طور مساوی بالانس نشده و هنگام رانندگی کوچکترین ناهماهنگی و نقص ها احساس می شود. به همین دلیل تعادل و بالانس کردن لاستیک های خودرو اهمیت ویژه ای دارد.

لاستیک ها زمانی متعادل و بالانس می شوند که وزن تایر به طور مساوی اطراف توزیع شده باشد. برای عملکرد عالی و بدون نقص، عمر بیشتر تایرها و همچنین ایمنی بیشتر، بسیار مهم است که لاستیک ها بالانس شده باشند.

چرا تایر بالانس باشد؟

لاستیک های جدید ممکن است از همان ابتدای تولید نواقصی داشته باشند، که رانندگی با آنها سبب می شود که دچار سایش شده و آنها فرسوده کند. هر بار که لاستیک ها نصب می شوند و در تایرها شروع به چرخیدن می کنند، می بایست متعادل شده و بالانس آنها را برقرار کرد.

نصب لاستیک های جدید، تعویض لاستیک در زمستان یا پاییز، یا چرخش تایرها، زمان بسیار مناسبی برای ایجاد تعادل در لاستیکها می باشد. کتابچه ی راهنمای مربوط به خودروی خود را بخوانید و از شرایط نگهداری و بالانس شدن لاستیک های خودروی خود مطلع شوید. البته معمولا بیش از دو سال به نگه داری لاستیک ها توصیه نمی شود.

ویژگی های سرب بالانس

از آنجا که خودروها ممکن است در جاده های سخت و ناهموار بیشتر حرکت کنند، به همین دلیل می بایست از متعادل بودن لاستیک ها هنگام رانندگی مطمئن بود.

امیدواریم با خواندن این مطلب به دلیل و اهمیت استفاده از سرب بالانس در لاستیک ها، پی برده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 7 =